Resultater 2015 - 2

DKK mesterskabsprøve søndag den 12. april 2015 - Ringsted                     


1. vinder, HP Bislevs Goss DK10789/2011, Per Morville Jensen, korthår

2. vinder, HP Katholts Iris DK07857/213, Uffe Beck Andersen, ruhår

3. vinder, HP Smørmosens D Rex DK15300/2012, Michael Riis Jensen, ruhår

4. vinder, HP Fuglevangs Kiki DK09224/2009, Kenneth Hansen, klm

5. vinder, HP Nesko vom Heeker Eichengrund DK04215/2009, John Hansen, klm

6. Vinder, HP Sundby Kahles DK09534/2007, Mikkel Pedersen, fører Henrik Poulsen, ruhår



Give 2015 - præmierede lørdag

 

Ungdomsklasse:

 

1. præmie:

0003 Ørstedmark's Cinne Dk00779/2014, 15/12-2013, T (Toes' Krøyer - Nordboen Etna)(w) O: Jørn Rasmussen, 6560 Sommersted, E: Birte Johansen, Dengsøvej 11, Vester Velling, 8860 Ulstrup Fører: Birte Johansen

 

2. præmie:

0026 Hals Bondens Nuggi Dk02729/2014, 04/02-2014, H (Gabin Du Pied Du Mont – DKJCH Mølholts Kia)(w) EO: Karl Georg Kristensen, Skovsgårdsvej 28, 9370 Hals Fører: Karl Georg Kristensen



 

Åben klasse:

 

2. præmie:

0032 Nordboen Luffe Dk10309/2012, 16/05-2012, H (DKCH DKJCH SEJCH Bakkevænget H. Trolle - DKCH Nordboen Witter)(w) O: Søren Andersen, 9830 Tårs, E: Henrik Mathiasen, Stråtaget 32, 9380 Vestbjerg Fører: Henrik Mathiasen


0056 Abildgaard's Jury Dk07563/2013, 21/04-2013, H (Bislevs Goss - Abildgaard's Herta)(w) O: Ingeborg Abildgård, 9530 Støvring, E: Jørn Abildgaard, Støvring Hedevej 27, 9530 Støvring Fører: Jørn Abildgaard




Give 2015 - vinderklasse - søndag

 

2.vinder HP CAC Res. CACIT

0029 Bislevs H-Fie Dk10792/2011, 11/06-2011, T (Nordboen Baxter – DKCH Bislevs Dina)(w) EO: Poul Bislev, Houvej 356, Ø. Hassing, 9362 Gandrup Fører: Poul Bislev

 


4.vinder HP

0017 Hals Bondens Chanel Dk04055/2012, 02/03-2012, T (Mambo Del Cakic - DKCH Nordboen Ena)(w) EO: Karl Georg Kristensen, Skovsgårdsvej 28, 9370 Hals Fører: Karl Georg Kristensen

 


Med over middag:

 

0017 Hals Bondens Chanel Dk04055/2012, 02/03-2012, T (Mambo Del Cakic - DKCH Nordboen Ena)(w) EO: Karl Georg Kristensen, Skovsgårdsvej 28, 9370 Hals Fører: Karl Georg Kristensen


0029 Bislevs H-Fie Dk10792/2011, 11/06-2011, T (Nordboen Baxter – DKCH Bislevs Dina)(w) EO: Poul Bislev, Houvej 356, Ø. Hassing, 9362 Gandrup Fører: Poul Bislev

 

0036 Østedgaard's Malte 20760/2006, 21/10-2006, H, B (Fuglsig's Scott - MARKPR Fuglsig's Tikka) O: Kurt Roland Østedgaard, Danmark E: Jens Arne Hald, Enggårdsvej 33, Sørup, 9530 Støvring Fører: Jens Arne Hald

 

 

Aktivgruppen Aalborg


... en afd. under Korthaarklubben ...


Resultater 2015:



Vinderklasse forår 2015:


DKK vinderklasse tirsdag 7.april 2015 - Nørager - prøve 2

1.vinder til højre


1.vinder med HP + CACIT Engagers Viktor DK 09156/2011, Ruh. Per Svendsen,

2.vinder HP + CAC Hals Bondens Bella DK 09941/2010, Korth. Henning Juncher Mogensen.

3.vinder HP Bislevs Goss  DK10789/2011, Korth. Per Morville

4.vinder Haugaardens Ezau DK 00678/2012, Ruh., Kristian Møller.

5.vinder Vallumsøens Nellie DK 02576/2012, Ruh., Christian Holm Pedersen.











1. vinder, HP

Bislevs Goss DK10789/2011,

Per Morville Jensen

Hals Bondens Nuggi DK 02729/23014

Hals Bondens Chanel

DK 04055 / 2012